Háttéképek

menü

köszöntés

WELCOME!!
ÜDVÖZÖLLEK a www.ftorres-cronaldo.gportal.hu oldalon!Egy kis változás történt: Cristiano Ronaldo helyett Iker Casillas van az oldalon..Kérlek ha panaszod van az oldallal kapcsolatban, akkor jelezd a vendégkönyvben.. köszi: thimmy&cyby

feliratos képek

a real hirei
a real hirei : Mi lesz veled Real Madrid?

Mi lesz veled Real Madrid?

thimmy (forrás: madridista.hu)  2007.01.28. 12:09

Játékban ezúttal is csalódást keltett a Real Madrid, s ami nagyobb baj, hogy ezúttal az eredmény sem jött. A Villarreal ugyanis 1-0 arányban nyert Fabio Capello legénysége ellen, a spanyol bajnokság első tavaszi fordulójában, ezzel pedig megszakította a királyi gárda elleni rossz sorozatát – eleddig ugyanis a sárga tengeralattjáró egyszer sem tudott nyerni a fővárosi alakulat ellen. Vendégrészről nehéz lenne értékelni a látottakat, hiszen Van Nistelrooyék támadásban ezúttal is igen halovány produkciót nyújtottak, s ezúttal a szerencse sem áll a blancók mellett, így a Villarreal teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Továbbra is sok sérülés nehezítette Fabio Capello dolgát, az alapcsapatból Roberto Carlos, Emerson, Raúl és Guti ezúttal sem tarthatott a csapattal. A fiatal Torres ismét a kezdőcsapatban kapott helyet, s talán róla egyedül elmondható az, hogy jó teljesítményt nyújtott tegnap este. Egyértelműen a Villarreal kezdte jobban a mérkőzést, s a 13. percben Marcos lövését Iker Casillasnak bravúrral kellett hárítania. A Madrid ezúttal is azt az arcát mutatta, amit az elmúlt két mérkőzésen megszokhattunk, míg a Villarreal hasonlóan a Sevilla elleni találkozójához jó futballt mutatott be. Mégis a 16. percben óriási gólhelyzetet hagyott ki a fehérmezes vendéggárda, amikor is Robinho az ötös csücskéről tisztán lőhetett, ám lökete jócskán elkerülte a sárgák kapuját. Robinhónak sem ment ezen az este, bár jó teljesítmények után nagyítóval kutathattunk. Természetesen csak madridi részről, hiszen Pellegrini alakulatában többen is pazarul futballoztak, elég csak említeni a fiatal Marcost, aki számtalan alkalommal okozott nehézséget Sergio Ramosnak. A 20. percben az egyik titkos fegyverben bízhatott a vendégek szurkolótábora, amikor Reyes készülődött szabadrúgáshoz. A spanyol játékos múlthéten győztes gólt szerzett szabadrúgásból a Mallorca ellen, viszont most sokkal távolabbról próbálkozott, s erős lövését Viera magabiztosan hárította. Jó tíz perccel később a sok hibával tarkított összecsapás eddigi legnagyobb lehetőségét jegyezhettük fel: egy kapu előtti kavarodás után a labda a chilei Matías Fernández elé került, aki ordító gólhelyzetben fölé bikázta a játékszert. Maradt a 0-0, s ez igaz volt az első negyvenöt percre is. Ekkor nagyon nehéz volt elképzelni, hogy bármely csapat is gólt szerezzen, ráadásul az sem a gól gazdag második félidő mellett szólt, hogy a felek legutóbbi két El Madrigalban lejátszott mérkőzése egyaránt 0-0-ra végződött. A két mester nem cserélt a szünetben, igaz Fabio Capellónak túl nagy választási lehetősége nem is volt, a cserepadon ugyanis csupa fiatal, még rutintalan futballista foglalt helyett, leszámítva mondjuk Michel Salgadót vagy Raúl Bravót. A 49. percben Diego Forlán lövése kerülte el Iker Casillas kapuját, az 58. percben pedig Sergio Ramos távoli lövését fogta könnyedén a hazaiak portása. A blancókban ezúttal sem volt benne a gól, az egy szem előretolt támadó, a holland Ruud Van Nistelrooy szinte észrevehetetlen volt, s amikor esetleg találkozott a labdával, akkor jórészt nem volt képes a megjátszására. A középpályán Gago rengeteg labdát adott el, Robinho és Reyes pedig formán kívül futballozott. A Villarreal sokkal tetszetősebben játszott, mint a Capello legénység, s ez a 68. minutumban ki is fizetődött. Egy pazar Matías Fernández átadás után a fiatal Marcos lőtt Casillas kapujába, megszerezvén ezzel csapatának a vezető gólt. Ez a találat roppant fontos volt a hazaiak számára, mivel a mérkőzésben ez előtt sem, és ez után sem nagyon volt benne a gól, így ez a találat már ekkor sejtette, hogy a Madrid elszenvedi hatodik bajnoki vereségét is. A gól után természetesen próbálkozott a fővárosi gárda, de hát nem hogy gólt nem tudott szerezni, de még helyzetbe sem került. A hazaiak megtartották a labdát, a Real Madrid pedig a hátralévő percekben is teljesen reménytelen, mondhatni impotens futballt mutatott be. A védelemmel még nem is volt nagy baj, de amit támadójáték címén műveltek a királyiak, az teljesen kiábrándító volt. A vége 1-0, a Real Madridért szorítók pedig reménykedhetnek benne, hogy a számos sérült mihamarabb visszatér, s ezáltal javulás történik a játékban is, mert az ilyesfajta futball bizony abszolút nem passzol a XX. Század legjobb futballcsapatához. A mérkőzés jegyzőkönyve Villarreal: Viera, Josemi, Cygan, Fuentes, Jose Enrique; Senna, Josico, Marcos, Cani (Tacchinardi, 86. perc); Matías Fernández (Guille Franco, 75. perc) és Forlán (Tomasson, 82. perc). Real Madrid: Casillas; Sergio Ramos, Helguera, Cannavaro, Torres; Reyes (De la Red, 65. perc), Diarra, Gago (Nieto, 80. perc), Robinho; Higuaín és Van Nistelrooy. Játékvezető: Clos Gómez (Aragóniai Bírótestület) Gól: 68. perc Marcos (1-0) Helyszín: Vila-Real, El Madrigal stadion (23.000 néző) Sárgalapot Sergio Ramos (34. perc), Cani (82. perc) és Senna (92. perc) kapott. A Diario AS a Real Madridból kiemeli Miguel Torrest, Ruud Van Nistelrooyt pedig elmarasztalja teljesítménye miatt.