Sporthírek
Sporthírek : Az F, G és H csoportokban még akárki továbbjuthat

Az F, G és H csoportokban még akárki továbbjuthat

2006.06.20. 10:22

Az F, G és H csoport második köre után Togo-n kívül a 12 csapat bármelyike ott lehet a legjobb 16 között.

F csoport

Japán-Horvátország:

Két pont nélküli válogatott lépett pályára az F csoport 2.körében. Amíg Zicónak az ausztrálok elleni mérkőzés hajrájában összezuhanó együttesének játékosaiba kellett lelket öntenie, a horvát csapatot csak dacosabbá tehette a torna első számú favoritjának kikiáltott brazilok elleni egygólos vereség. A dalmátok egyébként az első félidőben vezethettek volna, ám Srna kihagyta a megítélt büntetőt. A japán tizenegy nem nyomott túlságosan, ám egy-két átlövésből veszélyesek voltak a horvát kapura. A horvát válogatottban Klasnic emelkedett ki társai közül, aki végig veszélyes tudott lenni a japán kapura, nem egyszer gólt is szerezhetett volna. A horvátoknál más csapatrésszel is gond volt. A középpályás Srna hibája a tizenegyesnél sorsdöntőnek bizonyult, az irányító szerepkörbe jelölt Niko Kranjcart pedig lehívta a pályáról édesapja, Zlatko, aki hiába használta ki mindhárom cserelehetőségét, a kispadról érkező friss erők nem tudtak segíteni csapatán. A kockásmezesek számára vészesen fogyott az idő, Kovacék mégsem rohanhattak előre fejetlenül, miután a japánok nem tették meg azt a szívességet az ellenfelüknek, hogy átadják nekik a területet.
A továbbjutás szempontjából mindkét gárda sorsa az ellenfelek kezébe került ráadásul a horvát válogatott továbbra sem tudta megszerezni első világbajnoki találatát.
(Horvátország-Japán: 0-0)

Brazília-Ausztrália:

Két győztes alakulat találkozott a müncheni Allianz Arena-ban. A mérkőzés elejét távoli ausztrál próbálkozások jellemezték, Didának bizony  helyén kellett lennie. A brazilok nem nagyon éltek a meccs kezdetén, talán fáradtak voltak. A brazil gárda az első játékrészben keveset próbálkozott a széleken, a középen kivitelezett akciókra pedig felkészültek az ausztrálok, és megszűrték azokat. Kaká, Adriano és Ronaldinho lendületes beindulásai ugyan kecsegtetőek voltak, de az ausztrál védelmet sem akármilyen fából faragták...A félidőre tehát 0-0-ás állással tértek a csapatok.
A második félidőből alig telt el 2 perc és Adriano máris vezetéshez jutatta a brazil gárdát. Az auszik a gól után kapcsoltak és átvették az irányítást, de a kezdeményezés egyre inkább a brazilok kezébe került. A selecao a mérkőzés összképét tekintve nem mutatott sokat valódi tudásából, ám az ausztrálok játékában végig ott volt az egyenlítés. (pl.:az utolsó percekben két hatalmas lehetőség is kialakult Dida kapuja előtt, Viduka mindkét alkalommal közel állt az egyenlítéshez). Végül Fred bebiztosította a brazil győzelmet és a helyet a legjobb tizenhat között.

Franciaország-Dél Korea:

Nagy volt a készülődés a gallok részéről a Dél-Korea elleni meccs előtt, hiszen mindenképpen nyernie kellett Zidanéknak a biztos továbbjutáshoz.
A vébéken sokáig góltképtelen francia válogatott ezúttal már a 9. percben, Henry révén vezetéshez jutott. A félidőben semmi említésre méltó nem történt, a franciák meg nem adott gólján és egy két gall ,,helyzetecskén" kívül. Az ázsiaiak nem jártak a francia kapu közelében az első félidőben és ez sokáig a másodikban is így volt: a franciák ugyanis nagyon magabiztosan tartottak az eredményt. Tíz perccel a lefújás előtt aztán a mérkőzésen első alkalommal helyzetbe kerültek a koreaiak, amit rögtön ki is használtak, így Park segítségével sikerült az egyenlítés. A gól felébresztette Vieráékat, akik váltottak és nagy elánnal támadták az ázsiai kaput, ám nem sikerült újabb gólt szerezniük.
Maradt tehát az 1-1-es döntetlen, ami azt jelenti, hogy a gallok már az 1998-as finálé óta nem tudtak mérkőzést nyerni a világbajnokságon. Togó ellen pedig muszáj lesz az utolsó körben, különben csomagolhatnak. Ha az afrikaiaktól vereséget szenvednek, akkor ez a mai volt a búcsúmeccse Zindedine Zidane-nak, aki a Dél-Korea elleni meccsen kapott egy sárgát, és mivel ez neki a második volt a tornán, a Togo elleni meccset kihagyja.
(Franciaország-Dél-Korea: 1-1)

Togo-Svájc:

Mindkét együttesnek nyerni kellett volna a legjobb tizenhat közé kerülésért. Az iram hatalmas volt, hamar egyértelművé vált, hogy ez a meccs nem lesz olyan unalmas, mint a Svájc-Franciaország összecsapás. Némi meglepetésre a togoiak komoylabb veszélyt jelentettek a svájciakra, mint azt sejteni lehetett. A helvétek azonban első helyzetükból, Frei révén gólt szereztek. A találat után kicsit megnyugodtak a csapatok, és hiába várták az afrikaiak a togoi egyenlítést a félidőben maradt az egy gólos svájci fór. A második félidőt is nagy lendülettel kezdték ugyan a togoiak, ám az idő előrehaladtával egyre fáradtabbaknak tűntek Kaderék, így az utolsó 20 percre már ismét átvették az irányítást a helvétek. Az utolsó percben pedig a mezőny legjobbjának bizonyuló Barnetta egy szép lövéssel tette fel az i-re a pontot. Vereségével Togo kiesett, Svájc győzelmével pedig még érdekesebben néz ki a csoport...

Szaúd-Arábia-Ukrajna:

A H csoport 2.körének mérkőzésén az európai csapatok ellen katasztrofálisan teljesítő Szaúd-Arábia, és a spanyoloktól 4 gólt kapó Ukrajna találkozott. A negyedik percben már Ukrajnánál volt az előny, ugyanis egy szöglet után a bevágódó Ruszol lábáról került a labda Zaid kapus hálójába. A gól után nem állt le az ukrán válogatott sőt, Kalinicsenko beíveléseivel állandó veszélyt alakítottak ki az arab kapu előtt. Bő fél óra múlva aztán, Rebrov révén nőtt az ukrán előny. Az eredmény a szünetig már nem változott, és nehéz helyzetben volt a szaúdi csapat, de talán a szurkolók remélték, hogy itt is sikerül majd x-re hozni a mérkőzést. Shevchenko azonban összetörte az arab álmokat, mivel egy fejessel megszerezte önmaga első, csapata harmadik gólját. Érezhetően megrogyott a szaúdi csapat, az ukránok azt csináltak amit akartak. A lefújás előtt néhány perccel még Kalinicsenko is eredményes tudott lenni. Így az ukránok kiegyenlítették gólarányukat, a szaúdiak pedig csak hatalmas szerencsével juthatnak tovább.
(Szaúd-Arábia-Ukrajna: 0-4)

Tunézia-Spanyolország:

A spanyol tizenegy úgy kezdte a meccset, ahogy az Ukrajna ellen aratott 4-0 végén abbahagyták, nagy elánnal támadtak, és az afrikai kapu előtt igyekeztek labdát szerezni. Két nagy spanyol ziccer után, hatalmas meglepetésre, Mnari révén a tunéziaiak szerezték meg a vezetést. Jót tett az afrikaiak gólja meccsnek, hiszen a kitámadó spanyolok állandó veszélyt jelentettek Boumnijel kapujára. Persze Trabelsiék sem álltak vissza, sőt, éppen az Ajax védője volt az, akinek jobbszélen bemutatott felfutásai kivétel nélkül gondot okoztak a hispán védőknek.
A remek iramú első félidő után is hasonló játék zajlott a pályán, viszont Aragones mester hatalmas támadássorozatra biztatta övéit. Raul főszereplésével aztán 20 perccel a hármas sípszó előtt sikerült is egyenlíteni, alig hat perc múlva pedig Torres góljával már a spanyoloknál volt az előny. Tunézia azonban hátrányban sem adta fel, de a rendes játékidő leteltének pillanatában Torres kiharcolt egy tizenegyest, amit aztán értékesített is, kialakítva ezzel a 3-1-es végeredményt.
A győzelemmel a spanyolok már a nyolcaddöntőre készülődhetnek, a vb góllövőlistájának élére pedig felugrott Fernando Torres.
A G-csoport második helyére Tunézia akkor érhet oda, ha legyőzi Ukrajnát, míg Sevcsenkóéknak a döntetlen is elég - feltéve, hogy Szaúd-Arábia nem ad a spanyoloknak egy ötöst...:)