hírek
hírek : Celta - Real Madrid 1-2: SZERENCSE + TUDÁS = GYŐZELEM

Celta - Real Madrid 1-2: SZERENCSE + TUDÁS = GYŐZELEM

Kucsesz  2006.02.04. 12:32

Szerencsés körülmények között és nem kis bírói segédlettel aratott 2-1-es győzelmet tegnap este a Real Madrid csapata a Celta Vigo otthonában! A királyi gárda 2006-os veretlenségi sorozata ezzel továbbra is tart, s annak ellenére, hogy sokszor kizárólag a szerencse mentette meg a vendégeket a bekapott góltól az 1-2-es végeredmény nem nevezhető teljesen igazságtalannak. A találkozó első gólja Robinho nevéhez fűződik, amire még a félidő vége előtt pár perccel Lequi válaszolt, így a szünetben 1-1-re álltak a csapatok. A második félidőben aztán jött a brazil Cicinho, aki megszerezte első gólját a Real Madrid színeiben, s ezzel a kék mezben futballozó vendégek mindhárom pontot elhozták a Balaídosból.

Már napokkal a mérkőzés előtt lehetett sejteni, hogy a Real Madridra rendkívül nehéz kilencven perc vár, mivel a Celta újonc létére nagyszerűen szerepel az első osztályban, ráadásul hazai környezetben szinte verhetetlen. A madridiak emlékeiben nyilván még élénken élt a két csapat legutóbbi mérkőzése, amikor a Celta a Bernabéu stadionban nyert 3-2 arányban, egy olyan góllal, ami tulajdonképpen nem is volt gólt. Na most ebből valamit visszakapott a Madrid, de erről majd kicsit később. Valami elképesztően rosszul kezdte a találkozót a királyi gárda, s ez kis híján gólokban mutatkozott meg. Talán a vigói hideg viselhette meg a vendégeket az első percekben, mert az mindenképpen látható volt, hogy López Caro csapata rendre lekésett a hazaiakról, s a hátvédek folyamatos ütemkésében voltak. Az első nagy vigói helyzet a 4. percben esett, amikor David Silva lőtt Iker Casillas kapuja mellé. A 6. percben pedig száz százalékos gólhelyzetbe került a Celta, ám annak ellenére, hogy Canobbio egy az egyben vezethette Casillasra a labdát, gól nem született az akcióból, mivel a Madrid spanyol portása bravúrral védeni tudta az uruguayi löketét. Más kérdés, hogy ebből bizony illett volna gólt szerezni. Nagyjából tíz perc telt el, amikor a fővárosiak elkezdtek éledezni, sőt, a 18. percben már a vezetést is megszerezték a vendégek. Baptista botlott bele a labdába a tizenhatos vonalán, ám szerencséjére a labda pontsan jó volt Robinhónak, aki szép mozdulattal Pinto kapujába belsőzte a labdát. 0-1! Az eddig semmit sem mutató Real Madrid az első valamire való akcióját góllal fejezte be, így innentől kezdve fel volt adva a lecke a hazaiaknak. A Celtát nem törte össze a gól, s ezek után is folyamatos nyomást gyakoroltak a tegnap este meglehetősen összeszedetlenül működő madridi védelemre. A 33. percben Javi Guerrero került helyzetbe, ám Iker Casillas ismét a helyén volt. A 40. percben viszont már nem volt mentség. Roberto Carlos helyezkedési hibáját kihasználva Angel López kaphatta meg a labdát, aki középre emelt, miután Lequi a kapuba bólintotta a labdát. 1-1, teljesen megérdemelten egyenlítette a Celta, az ekkor már kissé kényelmesen és öregurasan futballozó Real Madrid ellen. A második félidőt aztán rögvest egy cserével kezdte a Madrid, mivel az egyébként jól játszó Gravesen már percekkel a félidő előtt fájlalta a lábát, így a dán a szünetben cserét kért. Helyére Jonathan Woodgate állt, aki megbízhatóan játszott a második játékrészben. A második félidő első perceiben igazán semmilyen érdemleges momentumot nem tudtunk feljegyezni, talán Robinho egyéni akciója érdemel kiemelést az 56. percből. Rá két percre viszont a Madrid újfent csak előnybe került, a mérkőzés képe alapján kissé váratlanul. Julio Baptista adott egy mesteri passzt a kiugró Robinhónak, ezután a kis brazil simán lefutotta védőjét, miután az üresen érkező Cicinho elé passzolt, aki senkitől sem zavartatva könnyedén lőhetett az üres kapuba. Még a labdát is volt ideje átvenni a brazil jobbhátvédnek - aki talán csapata legjobbja volt Robinho mellett a mérkőzés folyamán - így ismét a vendéggárda vezetett. Mindenesetre akárcsak az első játékrészben egyszer, a Celta megint felállt a látszólagos padlóról, s ezek után is nem kevés meleg pillanatot okozott leginkább Iker Casillasnak. A legeslegmelegebb momentumra minden bizonnyal a 68. percben került sor, amikor az asszisztens illetve a játékvezető segítségére is szüksége volt López Caro csapatának. Történt ugyanis, hogy David Silva beadásszerű lövését csúnyán elnézte Iker Casillas, ám a portás szerencséje az volt, hogy a kapufa belső éléről a labda – Casillas hátsóját is érintve – valamilyen csoda folytán kifelé pattant és nem befelé - legalábbis látszólag. A dolog szépséghibája az volt, hogy a lassítások fényt derítettek arra, hogy volt olyan pillanat, amikor a labda bizony áthaladt a gólvonalon. Az asszisztens mindenesetre nem jelzett gólt – amúgy nem meglepő módon, hiszen a fizika törvényszerűségeit is meghazudtolta ez az eset -, így maradt az 1-2. Ezzel azonban még korántsem volt vége. Ugyanis rögtön az ominózus eset után, újra egy zúgó kapufát lőtt a Celta, ezúttal is David Silva révén. Úgy tűnik, az égiek tegnap este valamiért nagyon nem kedvelték a galíciaiakat. Azért a Real Madrid előtt is adódtak helyzetek, így például a 77. percben, amikor Zidane nagyszerű érzékkel fejelte vissza a labdát Cassanónak, aki túl lezseren, Pintóba lőtte a labdát. Pedig hatalmas lehetőség volt, ami végleg eldönthette volna a három pont sorsát. A hátralévő percekben a Celta előtt még kisebb lehetőségek adódtak, gólt azonban nem tudott szerezni Vázquez csapata. Maradt az 1-2, ami mindenképpen a Real Madrid számára hízelgő. A Celta remekül játszott, s nem csak rajtuk múlott, hogy nem csíptek el pontokat nagynevű ellenfelükkel szemben. A lényeg azonban a három pont, ráadásul nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a Celta Vigo személyében a királyi gárda egy nagyszerű erőkből álló csapatot győzött le, így ez a három pont bizony több mint értékes. A mérkőzés jegyzőkönyve Celta Vigo: Pinto; José Enrique, Lequi (Juan Sánchez 87), Sergio, Ángel; Oubiña, Núñez (Gustavo López 74), David Silva, Jorge (Jesús Perera 61); Cannobio és Javi Guerrero. Real Madrid: Casillas, Cicinho (Diogo 79), Sergio Ramos, Helguera, Roberto Carlos; Gravesen (Woodgate 46), Guti, Beckham, Zidane; Robinho és Baptista (Cassano 70). Játékvezető: Teixeira Vitienes (kantabriai-bírótestület) Gólok: 18. perc 0-1 Robinho, 40. perc 1-1 Lequi, 58. perc 1-2 Cicinho Helyszín: Vigo, Balaídos stadion (24.000 néző) A mérkőzésen sárgalapot Lequi (46), Robinho (55), Zidane (69), Ángel (74), Roberto Carlos (81) és Sergio (88) kapott. A találkozó egy perces gyászszünettel kezdődött, Antonio Ramírez Fernández, a Celta tiszteletbeli elnökének emlékéül adózva. A Primera División 21. fordulójában a hétvégén ezen kívül a következő eredmények születtek: Cádiz-Racing 1-1, Atlético-Deportivo 3-2, Valencia-Zaragoza 2-2, Sevilla-Villarreal 2-0, Mallorca-Barcelona 0-3, Bilbao-Getafe 1-0, Osasuna-Betis 0-2, Alavés-Sociedad 3-1 és Espanyol-Málaga 3-1.