Hírek/Cikkek
Hírek/Cikkek : Malaga - Real Madrid 0-2

Malaga - Real Madrid 0-2

2005.12.12. 23:10

Magabiztos, 2-0 arányú győzelmet aratott a Real Madrid csapata tegnap este az andalúziai Málaga otthonában, s ezzel López Caro csapata felkapaszkodott a dobogó legalsó fokára. A fővárosi gárda a jobbik arcát mutatta tegnap este, s győzelme annak ellenére is megérdemeltnek volt mondható, hogy a Málaga szigorúan a kapura lövéseket alapul véve jobbnak bizonyult mint nagynevű ellenfele. A találkozó első gólját az a Sergio Ramos szerezte, aki korábban a Málaga nagy-nagy vetélytársában, a Sevillában rúgta a bőrt, míg a második találatot Robinho szerezte, egy mesterien kivitelezett ballábas bomba után. Mindenképpen meg kell említeni, hogy a Málaga tudásbeli hátrányát olykor brutális szabálytalanságok által kívánta kompenzálni, ám szerencsére a mérkőzést sikerült sérülés nélkül befejeznie a vendégeknek. A 37 (!) hazai szabálytalanság mindenesetre elgondolkodásra ad okot.

Azt már napokkal a mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy López Caro szerkezeti módosítást fog végrehatni, így fordulhatott elő az, hogy míg Sergio Ramos a védekező középpályás posztján szerepelt, addig Francisco Pavón a védelem tengelyében jutott szóhoz. David Beckham eltiltását töltötte tegnap este, így Robinho került ki a jobb szélre, s elmondható, hogy az ifjú brazilnak jót tett az új szerepkör és ez nem csak a gólja miatt igaz. A mérkőzés első perceiben tapogatózó játék folyt a Rózsakert stadion gyepén, igazán komoly lehetőséget egyik fél sem tudott kialakítani. Ennek ellenére a játék kifejezetten lüktető és szórakoztató volt, bár már negyed óra után szemet szúrt a Málaga durva, helyenként sportszerűtlen játéka. A mérkőzés első nagy lehetősége a vendégek előtt adódott, ám Robinho gólba tartó lövésébe a Málaga védői belevetődtek, emiatt 32 perc játék után maradt a gólnélküli döntetlen. A Real Madrid egyre inkább kezdte átvenni a játék irányítását, s a 34. percben Sergio Ramos révén meg is szerezte a vezetést. Zinedine Zidane szögletére Sergio Ramos érkezett a legjobb ütemben, aki szép mozdulattal Arnau kapujába fejelte a labdát. Szép gól volt, más kérdés, hogy hogyan maradhatott ennyire üresen a fiatal játékos. A királyi alakulat tehát előnybe került, s ez meg is nyugtatta őket, s tán ennek a nyugalomnak volt köszönhető, hogy a 38. percben ismét gólt tudtak szerezni. Robinho verekedte át magát a Málaga védőjén, s egy olyan ballábas löketett eresztett meg jó 18 méterről, hogy Arnaunak esélye sem volt a hárításra. Szépségdíjas találat, s azért is külön dicséretes, mert Robinho jobbik lába a jobb, s nem a bal. A félidő hátralévő perceiben újabb gól már nem esett, bár a gól után két percre Robinho előtt újabb lehetőség adódott, ekkor viszont Arnau szépen zárta a szöget. Az első félidő után tehát magabiztosan vezetett 2-0-ra a Real Madrid, s nyugodtan várhatta a második játékrészt.

A második félidő ott folytatódott ahol abbamaradt, bár az elsőhöz képest a Madrid játéka valamelyest esett, ami többek között betudható volt a viszonylagos nagy fórnak. Viszont a 46. percben Julio Baptista előtt adódott egy nagy lehetőség, ám a brazil nagyon rosszul találta el a labdát, így lövése semmilyen veszélyt nem jelentett a málagai gárda hálójára. A Málaga tovább próbálkozott, de a 66. percben Roberto Carlos távoli, lecsapódó bombája után csak a szerencse mentette meg Tapia mester csapatát a harmadik bekapott góltól, ám a felsőlécről a labda kipattant az alapvonalon túlra. A mérkőzés következő periódusában a hazaiak előtt adódott jó pár lehetőség, de Salva-ék egyszer sem tudtak túljárni az ezúttal is szenzációsan védő Iker Casillas eszén. A 81. percben a csereként beállt Morales hagyott ki egy nagy lehetőséget, vagy fogalmazzunk inkább úgy, hogy Casillas mutatott be bravúrt. A találkozó utolsó perceiben a Madrid már nem jelentett veszélyt a Málaga kapujára, s kis szerencsével akár össze is jöhetett volna a hazaiaknak a szépítés, ugyanis a 88. percben Morales közeli – ám középre tartó – fejesét fogta remek érzékkel Iker Casillas. A végén viszont maradt a 0-2, így a Real Madrid jó sorozata ezúttal sem szakadt meg a Málaga gárdája ellen, López Caro pedig győzelemmel mutatkozott be a spanyol élvonalban. A jó folytatás lehetősége megvan, hiszen a blancók vasárnap a jelenlegi második Osasuna ellen lépnek pályára a Bernabéuban, s egy újabb győzelemmel tovább lehet kapaszkodni a listavezető Barcelonára.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Málaga: Arnau; César Navas, Fernando Sanz (Morales 73'), Valcarce (Diego Castro 84'), Alexis; Juan Rodríguez, Nacho, Anderson, Edgar; Antonio Hidalgo (Paco Esteban 56') és Salva.
Real Madrid: Casillas; Salgado, Pavón, Helguera, Roberto Carlos; Sergio Ramos, Guti, Zidane, Robinho (Diogo 86'); Baptista (Pablo García 84') és Ronaldo.
Játékvezető: Daudén Ibáñez
Gólok: 34. perc 0-1 Sergio Ramos, 38. perc 0-2 Robinho
Helyszín: Málaga, Rózsakert stadion (25.000 néző, teltház)

A találkozón sárgalapos figyelmeztetésben César Navas (8'), Salva (17'), Sergio Ramos (25'), Anderson (28'), Fernando Sanz (46') és Valcarce (77') részesült. A Primera División 15. fordulójában a Málaga-Madrid és a szombati mérkőzéseken kívül tegnap hét mérkőzést rendeztek. Ezeken a Betis 0-0-ra végzett az Espanyol ellenében, a Zaragoza 1-0-ra verte a Celtát, a Depor ugyancsak 1-0-ra a Cádizt, a Racing 2-1-re nyert a Getafe otthonában, az Atlético Madrid csupán 1-1-re volt képes otthon az Alavés ellen, az Osasuna 1-0-ra győzte le a Mallorcát míg a Barcelona 2-1-re nyert a Sevilla ellen.