Yumi: A lényeg nem az, hogy milyen módon lehet tőled letölteni, hogy honnan szedted, hogy mások honnan szedték, stb.
A hangsúly azon van, hogy sérted-e az eredeti jogtulajdonos érdekeit. Mindig ezt kell megvizsgálni, ezt vizsgálja a törvény is.
Nézzünk egy példát: Ungabunga együttes stúdióba vonul, és több hónapos munkával elkészítenek egy CD-t, amelyen az együttes utóbbi egy-két évének szerzeményei hallhatók. A stúdióköltségeket XY Kiadó viseli. Kiszámolják, hogy ennyiért és ennyiért fogják árulni a CD-ket, és akkor vissza fog jönni a befektetett pénz, lesz haszon, és még az együttes tagjai is kapnak honoráriumot, így tudnak majd megélni, újabb zenéket szerezni, stb. Igen ám, de a CD-k nem fogynak, mert a lelkes rajongók nem vásárolják meg a CD-boltban, internetes zeneáruházban, hanem egymástól másolgatják, interneten megosztják egymással, stb-stb. És ilyenkor ezzel a jogtulajdonosok (Ungabunga Band és XY Kiadó) érdeke sérül, nem jön be az a haszon, amire jogosan számítottak.
Remélem, érthető a dolog, és továbbgondolva minden egyes szituációra alkalmazni tudod a gondolatmenetet. Nyilván minden egyes esetben van egyedi elem, de azért nagyjából ugyanaz.