»
»
Másolás - Szerzői jogok - Jogsértések
Másolás - Szerzői jogok - Jogsértések
Témaindító hozzászólás
2005.11.10 16:19

Beszélgessünk a szerzői jogokról!

 
 
Elöző oldal
...
45
...
Következő oldal
 
251.
2006.08.19 20:57

keress meg és segitek

benne.

//tpcs.gportal.hu

 

 
250.
2006.08.19 20:48
Nagyon örülnék, ha valaki segítene a következő kérdésem megválaszolásával: hogy tudnám megcsinálni,hogy a képeimet ne tudják lemásolni? pl. rákattintanak és kép mentése más néven?
 
249.
2006.08.14 18:12
vitdora: Ilyen esetben nem lehet kideríteni, hogy kié a cím, hiszen azt nem lehet bizonyítani, hogy mikor kezdtetek el a témával foglalkozni. Kulturált formában érdemes egyezkedni, nyilván akár mindketten állíthatjátok, hogy tiétek az első ilyen témával foglalkozó portál, mert ez semmilyen szerzői jogot nem sért.
 
248.
2006.08.11 10:58

Lenne egy elég furcsa kérdésem. (pls. ne tartsátok gyerekesnek)

van egy sorozat (név szerint NUMB3RS) ami nem rég indult az egyik kereskedelmi csatornán. 2006 07. 18.-án létrehoztam a www.numb3rs.gportal.hu oldalt, miután minden lehetséges formában rákerestem kiírtam hogy az első ilyen oldal. Egy hét múlva linket cseréltem egy másik oldallal, aki ugyanezt állította magáról. Az ő oldala régebben alakult, de csak 2 hete formálta át úgy hogy ezzel a sorozattal foglalkozzon. Az oldal a www.brazil-oldal.gportal.hu

Kérdem én kinek jár ez a cím. Azért kérdezem mert sajnos kaptam olyan e-maileket, hogy loptam az ötletet és hogy ne pattogjak.

nekem semmi bajom nincs az oldal szerkesztőjével, de miután ezt kezdte hangoztatni hogy övé az első csökkent a látogatottság az oldalamon.

 
247.
2006.07.31 10:59

Szeltner Ildi: A barátnőd írjon a webmesternek, és írja meg, hogy pontosan mely tartalmakról van szó, és ezek az ő oldalán, és a másikon hol találhatóak.

 

 
2006.07.29 16:55
Az egyik barátnőmnek az oldalának a külsejét teljesen lemásolták, és egy csomó szöveget is, csak egy kicsit átírták... az ilyennel lehet valamit kezdeni?
 
245.
2006.07.29 11:05
Köszönöm szépen bő válaszod! megnyugtattál!
 
244.
2006.07.29 10:14

''Magánweboldalak esetében is él a szerzői jog, viszont annak kizárólagosságát egy esetleges peres eljárásban bizonyítani is kell. A bizonyításban föl lehet használni dokumentumokat, tanúkat stb. Az önmagában nem bizonyító erejű, ha valaki előbb hozta létre az oldalát, v. előbb bérelte a tárhelyet, amin elhelyezte az oldalt, mint a jogsértéssel vádolt honlaptulajdonos. Pozitív elbírálásban részesül egy bizonyítási eljárásban a saját domain név az aldomainekkel szemben.''

Ezek fényében, csak akkor törlik az oldalt, ha minden kétséget kizáróan bizonyítva van a másolás. Az alaptalan vádaskodással itt semmire nem megy, különben már a fél G-Portál üres lenne.

Pl. ha valaki ír a webmesternek, hogy X lopott Y oldaláról, akkor a webmester nem rohan törölni hanyatt-homlok, hanem megvárja míg X jelentkezik és kéri az oldalról a saját tartalmának a törlését. Persze X-nek bizonyítania kell, hogy a tartalom az övé. Ez magánweboldalakra érvényes, bejegyzett márkanevek, hivatalos website-ok esetében nem kell bizonyítani a tartalom kizárólagosságát.

Szóval nyugodtan vádolgathatnak, a portáltulaj meg mehet külföldre, mert nem fogják törölni az oldalt, ahhoz kicsit több kell:)

 
243.
2006.07.29 03:40
Üdv, az alaptalan másolás megvádolásáról szeretnék beszélni! Ha valaki ír a webmesternek hogy másolt az ilető! Tegyük fel egy portalnak az elensége szóval egy szó nemigaz a beszédéből, ráadásul megsem említi hogy mit honann másolt! Ilyen esetben hogy jár el a webmester? Ha az illető a megvádolás napján mondjuk épp külföldön van akkor gond nélkül törlik az oldalaát mert valaki nemszereti? A választ előre is köszönöm!
 
242.
2006.07.28 22:06
Jó akkor legyen 24 óra!! Annyidő ne mond hogy kevés!!
 
Elöző oldal
...
45
...
Következő oldal