»
»
G-PORTÁL FORTÉLYOK
G-PORTÁL FORTÉLYOK
Témaindító hozzászólás
2004.12.07 16:14

Ha szeretsz másoknak segíteni, itt elmondhatod azokat a trükköket, amelyeket saját portálod építésénél vagy a fórumra beíráskor használtál.


 
 
Elöző oldal
...
20
Következő oldal
 
46.
2004.12.13 10:53

T. Admin!

Ide fordítva írtam, de a portálom vendégkönyvébe nem írtam sem [xpm]-t, sem [xmp]-t. Nemsokára teszek megint egy próbát.
Köszönet és üdvözlet:

Andromeda

 
45.
2004.12.13 08:48
Nem [xpm], hanem [xmp] . Most is véletlen fordítva írtad. Ugyanaz a szerkesztője a fórumnak is. Más a különbség. Nem találtam azt a vendégkönyvedet, amiben most is látható a link kódnézete. - Admin -
 
44.
2004.12.13 00:57

Kedves Superuser!

Köszi, hogy megmondtad, mit tévesztettem el.

Amikor először írtam be a zenélő kép kódját ide, akkor előtte beírtam a vendégkönyvembe. Ott most is jól látszik, pedig nem tettem elé [xpm] tag-et és nem hajtódik végre. Ha a fórum szerkesztője is úgy működne, mint a vendégkönyv, akkor nem kellene elé az [xpm] tag. Nem?

Jó éjt!
Andromeda

 
43.
2004.12.12 23:25
Egyszerűen az egyik xmp helyett a záró tag-ben xpm-et írtál.

Aláírom, ilyen "frikciós" postokhoz valóban nem ártana egy előnézet funkció. Addig a saját portálod vendégkönyv modulját tudom ajánlani. Ha ott jó, bemásolod a kódját ide, ott meg simán törlöd.

- Admin -

 
42.
2004.12.12 23:04

Superuser,

ennél az esetnél köszi az átszerkesztést :-)) Mi volt a hiba, mit csináltam rosszul??

 

 
41.
2004.12.12 23:03

Kedves Superuser!

Egyetértek Veled. :-) Mindkét megoldást szoktam alkalmazni. Ha olyan lapra linkelek zenélő oldalt, amelyik maga is zenél, akkor elhagyom a target="_blank" tag-et, mert nem jó az, ha egyszerre két zene szól. :-)))

Jelen esetben az zavart, hogy én úgy emlékeztem, hogy target="-blank" taggal vittem be eredetileg, és amikor megnéztem a forrást, akkor láttam, hogy ez nem így van, pedig úgy emlékszem, korábban nekem külön ablakban nyílt meg a Moon River... :-( Úgy tűnt, mintha valaki szerkesztgette volna :-( Ezt pedig én nem szeretném, ugye érthető?

Üdv:
Andromeda

 
40.
2004.12.12 22:53
A különbség a target=_blank opcióban van. Androméda linkelése esetén a jelenlegi ablakban nyílik meg a link kattintáskor, míg Planett verziójánál egy új ablakban. Nem mondanám egyikre sem, hogy elegánsabb a másiknál, egyszerűen két különböző megvalósítás. Mikor melyik szükséges, azt kell alkalmazni. - Admin -
 
39.
2004.12.12 18:36

Jó estét kívánok Mindenkinek!

T. PLANETT!

Te így linkeltél:

<A href="http://...[a lap URL-je]" target=_blank> Egy tavalyi karácsonyi HTML laphoz ezt a megoldást alkalmaztam</A>

Az én linkelésem a #35 alatt:

<A href="<A href='http://web.axelero.hu/suliko/zenkep/MoonRiver.htm"> Egy tavalyi karácsonyi HTML laphoz ezt a megoldást alkalmaztam </A>

Emlékezetem szerint így tettem be, ahogy Te, és az előbb nem láttam, mi a különbség aközött, ahogy én tettem be, meg ahogy most a Te linkelésed látszik. Az előbb még ezt is láttam mindkettőben:

name="f494104"

Ez vajon micsoda??

Üdv:
Andromeda

 
38.
2004.12.12 12:26
((Haladó! Bocs, de ki kellett töröljem a postodat, ennyire nem szakadhat a cérna! Zsémbecske! A tieidet meg azért vettem ki, mert értelmezhetetlenné váltak volna magukban. Amint elolvastátok, ezt is törölni fogom, vagy inkább töröld te, Zsémbes!
Remélem, nincs harag! És fő a nyugalom! Ha gáz van, csak emilben! Legyen ez a topic valóban a fortélyok lelőhelye! - Admin -))
 
37.
2004.12.12 08:32

Kedves Andromeda

És ez itt  elegánsabb linkeléssel

Egy tavalyi karácsonyi HTML laphoz ezt a megoldást alkalmaztam

PC DOKI

 
Elöző oldal
...
20
Következő oldal