»
»
G-PORTÁL FORTÉLYOK
G-PORTÁL FORTÉLYOK
Témaindító hozzászólás
2004.12.07 16:14

Ha szeretsz másoknak segíteni, itt elmondhatod azokat a trükköket, amelyeket saját portálod építésénél vagy a fórumra beíráskor használtál.


 
 
Elöző oldal
...
18
Következő oldal
 
2004.12.18 21:38
haladó mindent kössz!!! Megmentetted az életemet!!! Mé1cer THX.
 
65.
2004.12.18 19:54
 
64.
2004.12.18 19:53

Csinál Magad weboldal.

jobbra lent,hogy Falshbutton--és az is,hogy hogyan kell megcsinálni

 
2004.12.18 13:20

Hello! Tud valaki Flashbuttonokat tenni a portáljára? Hogy kell? Mármint pl: a Menü/Letöltések és a "letöltések" szó egy flashbutton. Például mint a www.simsblue.tk -n. Remélem tud valaki segíteni. Aki tud az írjon a: galambalazs@freemail.hu - címre. Nagyon fontos!!!! Na csákóla

 
62.
2004.12.17 12:51
ok
 
61.
2004.12.17 12:24
Köszi nagyjából felfogtam, de a gyakorlatban derül ki hogy sikerül e . Ma nincs rá időm, de sort fogok rá keriteni.
 
60.
2004.12.17 11:23

Na figyelj radvanya.

1:Csinálj egy új modúlt--a neve mindegy.(pl.magamról)
2:tedd középre inaktív állapotba.
3:most tedd a menüdbe
4:jelenkezz ki a honlapodról(ez fontos--sose feledd!
5:Most másóld ki a "magmról" menüpontod parancsikonját!(paracsikon másólása)(mindig csak kijelentkezett állapodba másóld a parancsikont!)
6:Lépj vissza a honlapodra.
7:vond vissza a menüdből a "magamról" modúlt
8:csinálj még egy modúlt--ez fog látszani mostantól fogva---e neve pl.legyen Bemutatkozom!
9:Menj bele ebbe a modulod szerkesztésébe(ceruzaikon)
10:törőld ki a tartalom szót--és írd oda,hogy Önéletrajzom!
11:jelőld ki ezt a szót,de úgy,hogy hagyd kijelőlve(sötétitve-feketén)
12:Klikkelj a láncszem ikonra--törőld ki az ott lévő Http--szót--és illeszd be az 5.pontban kimásólt parancsikont.és nyomj okét
13.Most a modúlt is okézd le,és nézd meg mi lett az eredmény.
Létrehoztál egy "álmenüt",ahol az van kiírva,hogy Bemutatkozom--benne pedig az,hogy Önéletrajzom--erre kattintva előjön az a "magamról"nevű modúl,ami inaktív állapotban van.--vágod?

Ez így első olvasatra nem könnyű.
Csináld végig,és próbáld meg felfogni ennek a lényegét.Ez fontos,mert így átlátod a dolgokat,és nem kell mindig az itt leírtakat olvasva követned,hanem az már nyílvánvalónak fog tünni.
Nos saját gombot ezek után már játszva meg tudod csinálni.Annyi,hogy nem az Önéletrajzom szóra teszed a paracsikonod---a lánszem segítségével,hanem egy iciri-piciri kis képet teszel oda----azt a képet jelölöd ki(feketén-kijelőlve hagyva)--és arra másolod a parancsikont,a lánszem segítségével.
Gombokat magadnak kell szerezned.pl:beírod a keresőbe azt,hogy button(ez angolúl kb:a gombnak felel meg),de ha nem találsz,veszem a fáradságot,és keresek neked eggyet.

nos nézzük példáúl ezt

Ez egy gif--animáció---semmit nem csinál.
Most ráteszem az itt jobbra lévő menüből,a portálok listája menüt.
Kimásolom a portálok listája parancsikonját,és szépen "ráteszem" a lánszem segítségével!
Elösszőr kijelölm az egeremmel a rajzot(de kijelőlve hagyom!feketén!),majd a lánszemre kikkelek,kitőrlöm az ott lévő Http-szót,és beillesztem a portálok listája parancsikonját.
nos lássuk:

Nos,ez a rajz,így már ráklikkelve,működni fog.
Csaképpen ilyen és ehez hasonló gombokat kell szerezned--kép másnéven mentés segítségével a gépedre mented az ilyen,és ehez hasonló képeket(persze viheted a kép URLét is,ha már megtanúltad azt hogy kell)
Valószínű marad még homályos rész,amit nem részletesztem,nem tudván,mit tudsz,és mit nem.
Ezt akkor fogom megtudni,ha itt elakadva,megírod nekem,hogy hol akadtál el,és akkor arra teszem a fő hangsúlyt,azt fogom kivesézni---ok?

 
59.
2004.12.17 08:49
supeuser.
dehogy,félreértesz,
van ott kép,csak nem látni:DDDDDDDDD
illetve,ha jól megnézed,látni.
egy vékony fehér csík középen.
valakinek segíteni szerettem volna ezzel,hisz ezt betéve logónak,szélessebé teszi a háttérképet.
de aztán lemondtam róla,ezt a vékony csíkot egy kezdő nem hinném hogy megtalálná,nem hogy még a gépére menteni is.
pedig ott van,és ha valaki jól eltalája az egérrel,le is lehet tőlteni.
 
58.
2004.12.16 23:42
Haladó! Az a kép nem működik máshonann, csak a tulajdonos weblapjáról linkelve. Csakúgy, mint a G-Portálon tárolt képek. Azok sem látszanak máshová linkelve, csak egy G-Portál logó jelenik meg helyettük. Ezzel védik a szerverük sávszélességét a szolgáltatók, így mi is. - Admin -
 
57.
2004.12.16 18:36
Oké, azért köszi
 
Elöző oldal
...
18
Következő oldal