Oguz, és a képtárasok: Lehet, hogy nem elég jó a leírás a képtárhoz, majd egyszer megjavítjuk.
Szóval, az a helyzet, hogy sokan teljesen rosszul használják a képtárat. Ha .jpg vagy .png kiterjesztésű képeket használtok, akkor NEM KELL FOGLALKOZNI A KIS ELŐNÉZETI KÉPEKKEL, mert a rendszer automatikusan elkészíti azt. Ilyenkor határozottan ront a helyzeten, ha ugyanazt a képet előnézetinek is feltöltitek, mert valójában nem lesz kicsi a kép, csak a böngésző kicsinek jeleníti meg (a felhasználó meg nem győzi kivárni, míg letöltődik a cucc).
Annyi a dolgotok, hogy elkészítitek a megjelenítendő nagy képet, feltöltitek, és a rendszer elkészíti hozzá a kis előnézeti képet, ami fájlméretben is kicsi lesz. Így akkor is gyorsan letöltődik a választék, ha sok kép van egy képtárban.
A szöveges képtárnál más a helyzet, ott nincs automatizmus, ti döntitek el, hogy lehessen-e ránagyítani a képre, amely mellé szöveget írtatok, vagy sem. A nagyított képet is nektek kell elkészíteni és feltölteni, hiszen a rendszer nem tudhatja, mekkora nagyítást akartok.
Itt szeretném felhívni a figyelmet újfent, hogy fotók, lágy, árnyalatos képek esetén szinte csak a .jpg állományok használatának van értelme, ezekkel lehet a legkisebb fájlméret mellett legjobb minőséget elérni. A vonalas ábrák (pl. feliratok, képernyőképek, stb.) pedig a .png kiterjesztésű képfájlokban jeleníthetők meg a legjobb méret/minőség aránnyal. A .gif-et csak azért nem ajánljunk, mert szabadalmi okokból a PHP nem támogatja az átméretezésüket, és egyébként is csak az animációknál van értelme a használatuknak.