»
»
Tippek, új feature-k
Tippek, új feature-k
Témaindító hozzászólás
2003.02.25 17:56
Írjatok, hogy miket szeretnétek még látni a portálon. Milyen tippjeitek, öteleteitek vannak? Milyen szolgáltatások érdekelnének még?
 
 
Elöző oldal
...
131
...
Következő oldal
 
2004.06.27 06:25

       Sziasztok!

Van amire magadoktól kell rájönnötök, ill. megtanulnotok. Írtam egy leírást a zene, videó beillesztésről, adtam két portálcímet, tessék ezeken elindulni. Ha nem sikerül elsőre valami, majd sikerül másodikra.

 
353.
2004.06.26 23:09

Ja és hogy videót hogy lehet feltenni?

Westi

 
352.
2004.06.26 23:08

Ciao!

Vki elmagyarázná nekem hogy hogy kell java scriptet betenni a honlapra??

Köszi!!

Westi

 

 
351.
2004.06.26 20:26

figyu zsembecske!

Nem értetted a kérdésem: amikor belépek a portálomba, megadom a felh. nevet meg a jelszót és utána lehet szerkeszteni a honlapot. És ott mit tegyek hova kikkeljek és hol aggyam meg a pontos helyét a zenének amit rá akarok rakni?

Ja és hogyan lehet szavazni??

na ezekre válaszojj mert még uj vagyok az ilyenekban.

Előre is kösz

 
2004.06.26 19:23

       Helló Odsklan!

Pl. a 'zene.wav' helyén. Ha  nem megy, akkor Csabek portálját nézd meg:

//csinaldmagad.gportal.hu v. //segitek.gportal.hu  (ez nem Csabeké, de média egyensúly is van a világon)

 

 

 
349.
2004.06.26 18:41
hol kell megadni a zene helyét???
 
348.
2004.06.26 18:40
most olvasom hogy lehet. de hogyan kell azt nem értem. :(
 
347.
2004.06.26 18:38
Sziasztok!
Szerintem kéne zenét berakható lehetőség mert az még izgalmasabbá tenné a honlapot nézők szempontjából. Például az én honlapomnak sem ártana!
 
346.
2004.06.23 11:49
Sajnos nekem nem megy. Egy .wav fájlot akartam lejátszatni, de nem akarja... Próbáltam betenni a <> - módszerrel, meg simán is, de nem megy. Az elérési út jó. Hmmm...:-(
 
2004.06.23 06:15

    Hi!

Egy kis segítség multimédia file-ok beillesztéséhez:

Ha valakinek nem működik, első körben azt nézze meg, hogy a lejátszani kívánt file elérési útvonalát jól adta-e meg!

Háttérzene lejátszása

<bgsound src="zenefajl.mid">

A leggyakrabban használt formátum a MIDI zene (*.mid), de egyéb, a Windows által támogatott típusokat is használhatunk (pl. *.wav). Az egyetlen kötelező paraméternek, ami az SRC, a lejátszandó zenefájl nevét és elérési útvonalát kell megadnunk. A zene az oldal betöltése után automatikusan elindul.

Ha meg szeretnénk határozni, hogy a zene lejátszását hányszor ismételjük meg egymás után, használjuk a LOOP paramétert:

 

<bgsound src="zene.wav" loop=5>

 

Videó lejátszása

A kötelező SRC paraméteren kívül (amiben a megjelenítendő videófájl nevét kell megadnunk)  használhatjuk a szélesség és magasság paramétereket:

 

<EMBED src="film.avi" height=200 width=200></EMBED>

 

Ha azt szeretnénk, hogy a videó lejátszása az oldal betöltése után automatikusan induljon el, használjuk az AUTOSTART paramétert, értéknek adjuk meg hogy "true":

 

<EMBED src="film.avi" autostart=true height=200 width=200></EMBED>

 

Ha a vezérlőpultot (kezelő gombok, hangerő) el szeretnénk rejteni, hogy csak a videót lássuk, a CONTROLLER paraméternek adjuknk "false" értéket:

 

<EMBED src="gportal.avi" autostart=true controller=false height=200 width=200></EMBED>

 

A PLAYCOUNT paraméterrel megadhatjuk, hogy a videó lejátszását hányszor szeretnénk megismételni:

 

<EMBED src="gportal.avi" autostart=true controller=false playcount=2 height=200 width=200></EMBED>

 

A videót is bekeretezhetjük, szokás szerint a STYLE paraméter segítségével:

 

<EMBED style="border:5px green dotted" src="gportal.avi"</EMBED>

 

A videófájl típusa lehet AVI, MPEG, vagy bármilyen egyéb típus, amit az operációs rendszer le tud játszani.  

 

 

 

 

A flasht kihagytam, de ha valakinek épp az kell írjon egy mailt!

//zs@gportal.hu//

 
Elöző oldal
...
131
...
Következő oldal