Hírek

Következő 20 cikkElőző 20 cikk

Zambrotta örül a Barca hívásának

2006.06.27. 21:01
Egyre nagyobb esély van rá, hogy a Juventus együttesét a másodosztályba sorolják az olasz bajnokságban, így a Barcelona is készülhet, hogy esetleg megszerez valakit a torinói klubból. Ilyen lehet Gianluca Zambrotta, aki tud a Barcelona érdeklődéséről, s megtiszteltetésnek tartja a BL győztes hívását. "Nagy megtiszteltetés, hogy egy olyan klub, mint a Barca hív engem" - mondta, ugyanakkor leszögezte: "jelen pillanatban a Juventus játékosa vagyok." Ezzel együtt Zambrotta nyári klubváltására jó esély van, mert a Juve visszasorolása több mint valószínű, a 29 éves védő pedig aligha követi csapatát a másodosztályba. Kérdés, hogy Zambrotta elfogadja-e a Barca invitálását, vagy esetleg vonzóbbnak érez ez másik klubot.

Nagy az esély Ricardo Oliveira megszerzésére

2006.06.25. 18:45
A Betis többségi tulajdonosa és vezetője, Manuel Ruiz de Lopera szeretné eladni a játékost hat-hét millió eurós áron (ő öt milliót fizetett a játékosért). Esetleg még egy cserébe is belemenne, Javier Saviolát kéri érte.

Messi jobb mint Pelé vagy Maradona ennyi idősen

2006.06.25. 18:44
A Bayern München általános igazgatója, Karl-Heinz Rummenigge úgy véli, Leo Messi a valaha volt legjobb játékosok egyike, hozzá hasonló még ...

Kiszenvedett angol siker és továbbjutás

Xabi  2006.06.16. 07:45
Anglia 2-0-ra legyőzte Trinidad és Tobago együttesét a németországi labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának harmadik mérkőzésén. Sven-Göran Eriksson együttese továbbra sincs csúcsformában, de kiszenvedte a sikert a jobbára csak védekező közép-amerikaiak ellen, és ezzel ki is harcolta a továbbjutást.

Ljungberg góljával kikínlódták a győzelmet

Xabi  2006.06.16. 07:44
Svédország válogatottja kikínlódta a győzelmet Paraguay ellen a 18. labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának második fordulójában. A döntő találatot Fredrik Ljungberg szerezte meg a 89. percben, s ezzel a skandinávok óriási lépést tettek a nyolcaddöntőbe jutás felé. Paraguay ellenben már biztosan kiesett. A két együttesnek ez volt a harmadik egymás elleni találkozója, a svédek egy vereség (2002) és egy döntetlen (1950) után most először nyertek

Megvan az első két kieső

Xabi  2006.06.16. 07:43
Ecuador legyőzte Costa Rica válogatottját 3-0-ra, így Németországgal karöltve továbbjutott az A-csoportból a nyolcaddöntőbe. A közép-amerikai együttes és Lengyelország búcsúra kényszerült.

Oliver Neuville a ráadásban döntött

Xabi  2006.06.15. 12:18
Az utolsó húsz percben, különösen Sobolewski kiállítása után a német válogatott egykapuzott a lengyelek ellen, és végül a hosszabbítás második percében Odonkor beadása után Oliver Neuville góljával megszerezte a győzelmet (1-0) az A-csoport 2. fordulójában, a 18. labdarúgó-világbajnokságon. A németek ezzel szinte már biztos továbbjutóknak tekinthetők, míg a lengyel válogatottnak alig maradt reménye.

Izgalmas lett a vége

Xabi  2006.06.15. 12:17
Döntetlent hozott a H-csoport második meccse a németországi labdarúgó-világbajnokságon. Tunézia és Szaúd-Arábia izgalmas találkozót vívott egymással, amely végül 2-2-re végződött.

Kiütéses spanyol győzelem

Xabi  2006.06.15. 12:16
David Villa két góllal bizonyította be Luis Aragones szövetségi kapitánynak, hogy jól döntött, amikor őt jelölte a kezdőcsapatba, és nem a csapatkapitányt, Raúlt.

Van ám élvezetes 1-0-s mérkőzés is!

Xabi  2006.06.14. 14:10
Az ötszörös világbajnok brazil válogatott 1-0-ra legyőzte Horvátország együttesét a németországi labdarúgó-világbajnokság ötödik napján Berlinben, az F-csoport első fordulójában. A meccset eldöntő gólt Kaká lőtte az első félidő hajrájában. A második játékrészben mind a dél-amerikaiak, mind a horvátok számos helyzetet dolgoztak ki, de az eredmény nem változott. Brazília megérdemelt győzelme ellenére a délszlávoknak is kijár a főhajtás a remek teljesítményért.

Henryék most sem bírtak a helvétekkel

Franciaország és Svájc gólnélküli döntetlent játszott a németországi labdarúgó-világbajnokság G-csoportjának második mérkőzésén. A gallok játéka nélkülözött minden átütő erőt, de szervezett védekezésükön kívül a svájciak sem tudtak sok mindent felmutatni. A franciák egy meg nem adott tizenegyest kérhetnek számon a játékvezetőn, míg a svájciak két ordító helyzetet is kihagytak.

Emberelőnyben fordítottak a koreaiak

Xabi  2006.06.14. 14:09
Az előző labdarúgó-világbajnokság negyedik helyezettje, a Koreai Köztársaság csapata 2-1-re legyőzte Togo nemzeti csapatát a németországi vb G-csoportjának nyitómérkőzésén. Az ázsiaiak az első félidőben nagyon gyengén játszottak, azonban a másodikban emberelőnybe kerültek, és végül két szép góllal megfordították a mérkőzést.

Félgőzzel is olasz siker

Xabi  2006.06.13. 15:22
Az olasz labdarúgó-válogatott magabiztos 2-0 ás győzelmet aratott Ghána csapata ellen a németországi labdarúgó-világbajnokság E-csoportjában. Iaquinta a hajrában szerzett góljával biztosította be a három pontot az azurriknak, akik így tartják a lépést az amerikaiakat verő csehekkel.

Rosicky-parádé az amerikaiak ellen

Xabi  2006.06.13. 15:20
A cseh labdarúgó-válogatott sima 3-0 ás győzelmet aratott az Egyesült Államok csapata ellen a németországi labdarúgó-világbajnokság E-csoportjának nyitómeccsén. Karel Brückner együttese elsősorban Tomas Rosicky két nagyszerű góljának köszönheti a nagyarányú győzelmet. Üröm az örömben azonban, hogy Jan Koller a csehek eddigi legeredményesebb játékosa - a mérkőzés első góljának a szerzője - izomsérülést szenvedett, és kérdésessé vált a további szereplése.

A Socceroos első góljai és első vb-győzelme

Xabi  2006.06.13. 15:19
Az ausztrál válogatott 1-0-s hátrányból hat perc alatt fordítva 3-1-re legyőzte a japán együttes a németországi labdarúgó-világbajnokság F-csoportjának első fordulójában. A holland Guus Hiddink irányította együttesben Cahill kétszer, Aloisi egyszer volt eredményes, a japánok találatát Nakamura szerezte. Ausztráliának ez volt az első győzelme a vb-k történetében, és érdekesség, hogy a Socceroos ezt megelőzően még soha nem szerzett gólt a sportág legjelentősebb eseményén.

Portugál viharral indult, unalomba fulladt…

Xabi  2006.06.12. 15:08
Portugália 1-0 arányban győzött egykori gyarmata, Angola ellen a németországi labdarúgó-világbajnokság D-csoportjának második mérkőzésén. Figoék az 5. percben már vezettek, de fokozatosan visszavettek a tempóból, és végül a két gárdának közös erővel sikerült bűnrosszá zülleszteni egy ígéretesen induló találkozót.

Súlyos védelmi hiba nyugtatta meg Mexikót

2006.06.11. 20:03
Mexikó–Irán 3-1 Omar Bravo első találatára az irániak még válaszolni tudtak, de a hajrában a közép-amerikaiak eldöntötték a mérkőzést.

Üdvözlök minden kedves látogatót

Xabi  2006.06.11. 18:09
Üdvözlöm a fanatikus Barcelona Fanokat. Az elkövetkezendő 1 hétben én fogom frissíteni az oldalt. Remélem meglesztek velem elégedve és jól fogom csinálni a munkám. Üdv mindenkinek: Xabi

Robben góljával nyertek a Hollandok

2006.06.11. 17:07
Újabb két csapat mutakozott be a 2006-os világbajnokságon.Nevezetesen Szerbia és Montenegró meg Hollandia.Ezt a Hollandok nyerték Robben góljával.